Jak oczyścić skórę głowy?

Chociaż bardzo często o tym zapominamy, to zdrowa skóra głowy w olbrzymim stopniu przyczynia się do wyglądu naszych włosów. A to przecież fryzura w olbrzymim stopniu wpływa na nasz wygląd. Właściwe cięcie, a także lśniące, miękkie i sprężyste pasma według wiele osób świadczą o tym, jak wygląda nasza dieta, a także jaki styl życia prowadzimy. Ile jest w tym prawdy? Nie ulega wątpliwości, żę zdroowa i zbilansowana dieta ma olbrzymi wpływ!

Jak poprawnie oczyścić skórę głowy?

Oczyszczenie skóry głowy niesie ze sobą szereg korzyści w tym m.in.:

  • redukcja produkcji łoju,
  • odżywienie cebulek włosów,
  • widoczne zwiększenie objętości włosów,
  • zapobieganie wszelkiego rodzaju podrażnieniom skóry,
  • zapobieganie powstawaniu lub rozwojowi łupieżu.

Zastanawiasz się jak czyścić skórę głowy? Do wyboru masz dwie możliwości: wykonać własny peeling lub skorzystać z produktów wiodących na rynku marek. Bez względu na to, która opcję wybierzesz pamiętaj o regualrlosci. Jednak peeling wykonywany 1-2 razy w tygodniu (w zależności od rodzaju i stanu włosów) w zupełności wystarczy. Tym sposobem unikniesz podrażnień czy niechcianych zaczerwienień skóry głowy. Pamietaj rowniez o tym, aby przed przystąpieniem do wykonywania peelingu skóry głowy dokładnie wyczesać pasma na całej długości. Co więcej, najlepiej robić to na sucho, ponieważ mokre włosy są o wiele bardziej podatne na zniszczenia czy załamania.

Po wykonaniu peelingu zaleca się stosowanie szamponów i odżywek o działaniu oczyszczającym. Przebadane dermatologicznie i w pełni bezpieczne produkty posiada w swojej ofercie Klorane, czyli marki, która dba o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Właśnie dlatego jakość kosmetyków doceniana jest na całym świecie! W codziennej pielęgnacji warto sięgać po delikatne i przebadane dermatologicznie produkty, które z składzie nie posiadają substancji zapachowych, drażniących, czy wywołujących alergię. Dzięki temu w mgnieniu oka dostrzeżesz pierwsze efekty w wyglądzie swoich włosów. Zastanawiasz się, jak odświeżyć włosy bez użycia wody? Z pomocą przyjdzie suchy szampon, który zadba o Twoje włosy i pielęgnuje skórę głowy.

(Visited 43 times, 1 visits today)