Krem do przesuszonej skóry twarzy

Skóra przesuszona ma naruszoną powłokę hydrolipidową i mikrobiom naskórka. Charakteryzuje się szorstkością powierzchni, złuszczaniem, tendencją do pękania, a również występowaniem rumienia. Można zaobserwować występowanie uczucia ściągnięcia, pieczenia, świądu. Czasem występuje bolesność. Przewlekle utrzymujące się przesuszenie skóry wpływa na utratę jej elastyczności zwiększa podatność na czynniki środowiskowe. Objawy starzenia najszybciej widoczne są na suchej skórze. Kompleksowa pielęgnacja oparta na naturalnych produktach byłaby najlepszym rozwiązaniem problemu optymalnego nawilżenia cery. Szczególnie ważnym jej elementem byłby celowany krem do przesuszonej skóry twarzy. Sprawdź na ducray łojotokowe zapalenie skóry twarzy.

Przyczyny przesuszonej skóry twarzy

Za przesuszenie skóry odpowiadają temperatura otoczenia, wiatr, klimatyzacja w pomieszczeniach. Zbyt gorąca woda nie jest wskazana do mycia, bo może podrażnić i przesuszyć naskórek. Znaczenie ma niewłaściwa dieta, uboga w witaminy i minerały, jak i niedostateczne nawodnienie organizmu od środka. Bardzo często przesuszanie skóry jest wynikiem stosowania nieodpowiednich, niesprawdzonych kosmetyków. Źle dobrane preparaty mogą tylko pogłębić przesuszenie skóry. Polecane jest uważne czytanie etykiet i sprawdzanie składu produktów. Długotrwałe przesuszenie skóry może być spowodowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej. Mogą za tym stać choroby tarczycy takie, jak: niedoczynność, nadczynność, Hashimoto. Przyczyn można dopatrywać się także schorzeniach skórnych i terapiach medycznych.

Warto również sprawdzić:

Krem do przesuszonej skóry twarzy

Należy unikać kosmetyków silnie oczyszczających, które mocno się pienią. Naruszają florę bakteryjną i płaszcz hydrolipidowy skóry, powodując utratę wilgoci z komórek. Powinno się unikać substancji, które mogą podrażniać cerę, być przyczyną rumienia, reakcji alergicznych i zaczerwień. Są to: silne surfaktanty, parabeny, alkohol etylowy lub denaturowany, syntetyczne barwniki, izopropanol,

Bardzo ważne jest dobranie kremu odżywczo-nawilżającego do przesuszonej skóry twarzy. Taki środek będzie miał za zadanie ją odżywić, nawilżyć, uelastycznić i zmiękczyć. Kremy powinny mieć w swoim składzie m.in.: lanolinę, ceramidy, aminokwasy, glicerynę, wysoko i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas laktobionowy, oleje roślinne (np. z nasion wiesiołka, jojoba, awokado, kiełków pszenicy). Krem o bogatej konsystencji przyniesie komfort przesuszonej i odwodnionej skórze, zapewni jej przywrócenie równowagi hydrolipidowej. Połączenie składników zawartych w kremie da intensywne i długotrwałe nawilżenie oraz zapobiegnie utracie wody.

Źródło:

(Visited 55 times, 1 visits today)