Jak walczyć z zaskórnikami na twarzy?

Zaskórniki na twarzy to spory problem skórny, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mimo że zwykle pojawiają się na nosie, to niekiedy możemy je dostrzec również na brodzie, policzkach, plecach, a nawet klatce piersiowej. Jak powstają zaskórniki? Główną przyczyną jest zablokowanie gruczołów łojowych przez sebum i nadmiernie łuszczący się naskórek. Nie zapominajmy jednak, że zaskórniki wcale nie są wyrocznią, a odpowiednia pielęgnacja i właściwie dobrane produkty są w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Zmagasz się z trądzikiem? O przyczynach pojawienia się trądziku przeczytasz tutaj.

Skóra problematyczna i zaskórnikowa

Jednak, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zwalczyć zaskórniki warto podkreślić, że istnieją dwa rodzaje zaskórników: otwarte i zamknięte. Zaskórniki otwarte są wynikiem zastoju łoju, a zamknięte są znakiem charakterystycznym osób zmagających się z trądzikiem. Osoby posiadające skórę skłonną do zaskórników powinny przede wszystkim skupić się na regularnym złuszczaniu martwego naskórka. Z pomocą przyjdą oczywiście peelingi, których wybór zależy przede wszystkim od rodzaju skóry. Na sklepowych półkach znaleźć bowiem można peelingi gruboziarniste, peelingi drobnoziarniste, a także enzymatyczne.

Niezwykle ważne jest również przemywanie skóry minimum dwa razy dziennie, a także stosowanie dermokosmetyków przeciw zaskórnikom. Szeroką gamę produktów posiada w swojej Ducray, czyli specjalista od skóry problematycznej. Nie należy zapominać jednak, że mycie twarzy powinno być jednoznaczne z nawilżaniem. Podczas wyboru kremu należy sięgać tylko po te produkty, które przeznaczone są konkretnie do naszego typu cery.

Ponadto dobry krem na zaskórniki powinien:

  • zawierać składniki odżywcze, które wpłyną na poprawę kondycji skóry,
  • być lekki i nie zawierać substancji zapychajacych,
  • chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych,
  • regulować pracę gruczołów łojowych.

Osoby z cerą zaskórnikową powinny zwrócić również uwagę na to, co zjadają w ciągu dnia. Zdrowa i zbilansowana dieta to absolutna podstawa.

(Visited 52 times, 1 visits today)