Pielęgnacja cery tłustej – garść praktycznych porad

Jesteś zmęczona nieustannym świeceniem skóry? Nadmiar sebum stał się twoją prawdziwą zmorą? Częste i niechciane wypryski spędzają ci sen z powiek? Wszystko wskazuje na to, że jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej! Zapraszamy do naszego artykułu, dzięki któremu poznasz szczegóły dotyczące pielęgnacji i najwłaściwszych kosmetyków, za które twoja cera będzie Ci naprawdę wdzięczna!

Posiadaczki cery tłustej z pewnością dostrzegły, że nadmiar sebum dotyczy przede wszystkim strefy T, czyli brody, nosa i policzków. Szukasz odpowiedzi na pytanie co to jest sebum? Otóż sebum to nic innego, naturalna wydzielina skóry, która gwarantuje jej nie tylko ochronę przed szkodliwymi substancjami, ale również nawilżenie. Nie oznacza to jednak, że w codziennej pielęgnacji możesz pominąć stosowanie produktów nawilżających! Nic bardziej mylnego. W większości produktu przeznaczone do cery tłustej zawierają ws kładzie alkohol, który na dłuższą metę może okazać właściwości wysuszające! 

W takim razie jakie kosmetyki warto włączyć do codziennej pielęgnacji? Podczas zakupowego szaleństwa warto sięgnąć po krem na dzień i lekkiej, niezapychające formule. W kwestii pielęgnacji optymalne wydawać się może dokładne oczyszczanie skóry tłustej płynem micelarnym, a następnie użycie żelem do mycia twarzy. 

Warto włączyć również preparaty, które uwalniają martwe komórki naskórka i usuwają nagromadzone sebum. Jednym, z takich produktów jest Breakout Clearing Foaming Wash Dermalogica. Preparat ten z powodzeniem stosować można na na twarz, plecy czy szyję oraz wszędzie, gdzie skóra potrzebuje głębokiego oczyszczenia, zniwelowania zaskórników i stanów zapalnych. Nie ściąga skóry oraz nie usuwa jej naturalnych lipidów. 

Posiadaczki cery tłustej nie powinny zapominać również o tym, że skórę należy oczyszczać dwa razy dziennie (oczywiście rano i wieczorem). 

 

(Visited 40 times, 1 visits today)