Skąd biorą się zaczerwienienia na twarzy?

Zaczerwienienia na skórze twarzy mogą pojawić się m.in. po intensywnym wysiłku, nadmiernej ilości stresu lub spożyciu ostrych przypraw. Wówczas jest to zupełnie normalna reakcja i nie ma powodów do obaw. Z kolei jeżeli czerwona i zaginiona cera utrzymuje się zbyt długo, wówczas należy niezwłocznie zgłosić się do dermatologa.

Objawy też może być bowiem związanymi z poważnymi problemami skóry, wymagającymi natychmiastowego leczenia pod okiem specjalisty. To właśnie dlatego cera czerwona nie powinna być ignorowana.

Z zaczerwienieniami na twarzy zwykle zmagają się osoby posiadające cerę naczynkową. Na twarzy naczynka występują  przede wszystkim na policzkach i okolicach wokół nosa. To właśnie w tych miejscach przede wszystkim widoczne są żyłki, tętniczki i stałe zaczerwienienia. Należy przypomnieć jednocześnie, że naczynka, które pękają, mogą doprowadzić do trądziku różowatego. Wówczas wypryski i krosty pojawiają się tylko na twarzy. 

Cera czerwona – jakie mogą być inne przyczyny? 

Ponadto cera czerwona i uporczywe plamy na twarzy mogą być wywołane przez:

  1. oparzenia słoneczne, 
  2. odmrożenia, 
  3. alergie, 
  4. toczeń rumieniowaty. 

Jak radzić sobie z cerą czerwoną? Podstawą jest odpowiednio dobrana i przemyślana pielęgnacja opierająca się przede wszystkim na kosmetykach przeznaczonych do cery wrażliwej i zaczerwienionej. Produkty takie nie zawierają substancji zapachowych, ani sztucznych barwników. Wszelkie niepokojące zmiany, nadmierne zaczerwienienia, niepokojące wypryski wymagają sprawdzenia i wizyty u dermatologa. 

(Visited 60 times, 1 visits today)